Informace o nás

Nyní pracujeme na změnách.

Montessori OVEČKA vzdělávací rodinné centrum občanské sdružení je sdružení lidiček, kteří se chtějí zapojit do výchovy vlastních dětí aktivně nejen doma, ale i v rodinném centru. Mají chuť se podílet na projektu: OVEČKA


 


 Trochu historie

 Maria Montessori ( 1870 - 1952)
„Lidská osobnost, ne výchovná metoda,
musí být brána v úvahu“


 

 lékařka Maria Montessori z Itálie se ihned po studiu začala zabývat problémy výchovy a vzdělávání dětí.  Překvapilo ji zjištění, že se dítě naučí chodit, mluvit, manipulovat s předměty jen svou vlastní tvořivostí – ne proto, že ho to dospělí učí.

Na základě toho vypracovala autorka tzv. Metodu Montessori, která pomocí speciálních učebních pomůcek a vytvořením vhodného prostředí podporuje přirozený zájem dítěte, pomáhá mu zafixovat si správné pracovní návyky i vytvářet svůj vlastní úsudek.

Maria Montessori zastává názor (a výsledky praxe v těchto typech škol v zahraničí to dokazují), že kromě studia je základním předpokladem pro vykonávání učitelského povolání vlastní příprava a sebepoznání. Učitel se zaměřuje na vlastní záporné povahové rysy namísto pozorování záporných vlastností dětí.

Vzdělávací systém Montessori vychází z potřeb malého dítěte, učí ho rozvíjet jeho přirozené schopnosti a smyslové vnímání. Je výsledkem dlouholetého hledání a ověřování metod vzdělávání malých dětí v předškolních zařízeních a školách, ale také v rodině. Rodiče upozorňuje na závažnost jejich poslání, připomíná, že láskyplným a nerepresivním přístupem k dítěti mohou kladně ovlivnit život celé společnosti i budoucnosti lidstva. ( převzato z https://www.montessoricr.cz)


 

 

 


Naši uživatelé

Všichni, kdo chtějí vychovávat děti přirozenou cestou.


O nás

Co je montessori výchova ?

30.07.2009 22:27
   Pedagogika Montessori je založena na rovnosti, nezávislosti, svobodné volbě, jednotě a přijetí. Vychovávat a vzdělávat dítě v jejím duchu vyžaduje důkladnou přípravu a  spolupráci rodičů, učitelů i dalších vychovatelů a rodinných příslušníků. Je třeba pochopit a...

—————